آینده از آن چاپ دیجیتال است


قابلیت های منحصر به فرد چاپ دیجیتال
چاپ دیجیتال به طور اساسی با روش های چاپ دیگر مانند افست ، فلکسو و گراور متفاوت است . این تفاوت از زمانی آغاز می شود که محمل یا واسطه چاپی در این شیوه حذف شده و تشکیل تصویر برای هر نوبت چاپ ، مستقل از نوبت قبلی و بعدی خود انجام می شود .

حذف واسطه های چاپی غلاوه بر کاهش هزینه و زمان آماده سازی ، مفهوم و قابلیت های جدیدی برای چاپ دیجیتال ایجاد می کند که به طور عمده در روش های دیگر موجود نیست .

 

در چاپ های پر تیراژ و صنعتی – چاپ عرفی – محمل چاپی تولید می شود و کپی های متعدد و بسیاری از آن نمونه ،درست مشابه یکدیگر چاپ می شود . در نتیجه برای ایجاد تصاویر متفاوت یا تغییرات به محمل های چاپی جدیدی نیاز است ولی در شیوه های دیجیتال همان طور که گفته شد پس از ایجاد یک تصویر و چاپ آن برای کپی کردن نمونه بعدی ، تمام کار دوباره باز سازی می شود و دوباره به چاپ می رسد . بنابراین هر تغییر یا اصلاحی در کپی جدید امکان پذیر است .

از این تفاوت قابلیت هایی برای چاپ دیجیتال زاده می شوند که با دیدگاه چاپ های عرفی و پر تیراژ متفاوت است و می تواند جبران کننده و مکمل این روش ها باشد . همین موضوع باعث شده تا امروز تولید کنندگان ماشین آلات چاپ های پر تیراژ مانند افست و چاپ های بسته بندی ، از قابلیت ها و انعطاف پذیری شیوه دیجیتال برای تکمیل امکانات ماشین آلات خود استفاده کنند و دستگاه های ترکیبی مجهز به یونیت های دیجیتال ،عرصه چاپ امروزی را به خود اختصاص دهند .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *