چاپ بروشور

در حال حاضر از کاغذهای گلاسه (مات – براق) در چاپ بروشور تبلیغاتی استفاده می‌کنند که گرماژ هر کدام از آن‌ها با توجه به تعداد صفحات بروشور متفاوت است. در واقع هر چه تعداد صفحات چاپ بروشور تبلیغاتی شما زیاد باشد باید از کاغذهایی با گرماژ پایین استفاده کنید.

در صورتی که شما قصد داشته باشید ساخت بروشور دستی با ویژگی‌های خاصی داشته باشید می‌توانید علاوه بر کاغذ گلاسه از کاغذهای کتان، تحریر و کالک نیز بهره ببرید. بعد از آن که تولید بروشور خود را تمام کردید می‌توانید در صورت لزوم از روکش‌های ورنی (افست)، سلفون (مات، براق، طرح دار، یو وی (UV) براق، یو وی موضعی (ساده، شنی، اکلیلی) استفاده کنید که ماندگاری بروشورهای شما را افزایش خواهند داد.

البته به غیر از موارد بالا، به هنگام چاپ بروشور تبلیغاتی می‌توانید از خدمات تکمیلی طلاکوبی به رنگ‌های طلایی، نقره‌ای، مسی، سرمه‌ای، فیروزه‌ای، قرمز، مشکی، سفید، هفت رنگ و صدفی در ژورگراف با ارزان‌ترین قیمت سفارش دهید.

دقت کنید که تمام صفحات بروشور به صورت یکدست توسط دستگاه چاپ می‌شوند که شما بعد از آن می‌توانید ساخت بروشور دستی را شروع کنید. در واقع دستگاه تنها چاپ بروشور تبلیغاتی را انجام می‌دهد که شما باید به صورت دستی تا کردن صفحات مختلف را انجام دهید.

چاپ بروشور به دلیل کم حجم بودن ، حاوی اطلاعات کلی محصول و یا خدمات است که بصورت خلاصه و مفید می باشد. چاپ بروشور و کاتالوگ با ساختار گرافیکی خوب علاوه بر ترغیب مخاطب کمک شایانی برای انتقال بیشتر پیام در کوتاهترین زمان را میسر می سازد.

چاپ بروشور های طراحی شده در ژورگراف

سایزهای استاندارد بروشور

در حال حاضر اکثر مشتریان چاپ بروشور a4 را سفارش می‌دهند که هم قیمت بهتری دارد و هم می‌توانند آن را به راحتی به بخش‌های مختلفی تا کنند. البته شما می‌توانید از استانداردهای دیگری برای سفارش چاپ بروشور در ژورگراف استفاده کنید که در ادامه به رایج‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 • سایز A4 (21 x 29.7 cm)
 • سایز B4 (24 x 34 cm)
 • سایز A5 (5 x 22 cm)
 • سایز B5 (17 x 24 cm)
 • سایز خشتی کوچک (cm 19×19)
 • سایز خشتی بزرگ (cm 23×23)
 • سایز پالتویی (cm 17×12)

بروشور چیست؟

شرکت‌های بزرگ و کوچک از بروشور برای تبلیغات استفاده می‌کنند تا در آن بتوانند خدمات و محصولات خود را با دیگران به اشتراک بگذارند تا آن‌ها برای خرید محصولات و خدمات این شرکت تشویق شوند. در واقع شما در بروشور به صورت خیلی خلاصه بازاریابی و تبلیغات انجام می‌دهید. لذا به همین دلیل لازم است چاپ بروشور تبلیغاتی را در ژورگراف انجام دهید. در این شرکت تبلیغاتی انواع بروشور سه لت، 4 لت و غیره تولید می‌شود که شما می‌توانید سفارش چاپ بروشور خود را به صورت آنلاین ارائه دهید.

بروشور تبلیغاتی

در حال حاضر همه بروشورها با هدف تبلیغات و بازاریابی طراحی و تولید می‌شوند. البته آن‌ها علاوه بر بازاریابی و فروش محصولات قصد دارند اطلاعات خوبی را به مخاطبان منتقل کنند و برای آن‌ها آموزش‌های لازم را در مورد نحوه استفاده از خدمات و محصولات ارائه دهند. لذا اهداف کلی چاپ بروشورها گسترش درک و اطلاعات مخاطبان از یک موضوع خاصی است که انگیزه خرید آن‌ها را زیاد می‌کند.

قیمت چاپ بروشور

تعرفه چاپ بروشور در ژورگراف به محاسبه دقیقی نیاز دارد که در آن نوع بروشور، تعداد رنگ‌ها، تعداد صفحات، سایز، گرماژ، نوع کاغذ، مدت زمان دریافت بروشور موثر خواهند بود؛ بنابراین تعرفه چاپ بروشور به صورت یکدست برای هر کدام از مشتریان متفاوت می‌باشد که در صورت لزوم شما می‌توانید قبل از سفارش در مورد آن‌ها با کارشناسان ژورگراف صحبت نمایید.

تعرفه چاپ , قیمت چاپ آنلاین

در صورتی که تعرفه محصول مورد نظرتان را پیدا نکردید با ما تماس بگیرید

انواع بروشور کدامند؟

بروشورها بستگی به تعداد صفحاتی که دارند به بروشور تک برگ، دو لتی، سه لتی، 4 لتی و کتابی تقسیم می‌شوند که شما با توجه به نیاز خود می‌توانید هر کدام از آن‌ها را سفارش دهید.

بروشور تک برگ (تک لت)

این بروشورها دارای یک برگ هستند که در اندازه‌های مختلفی ایجاد می‌شوند. شما به هنگام سفارش، سایز چاپ بروشور را مشخص می‌نمایید و تعیین می‌کنید که بروشورهای شما یک رو یا دو رو چاپ ‌شوند.

بروشور تک برگ

بروشور دو لت

یکی از انواع بروشورهای موجود در بازار، بروشور دولتی است که دارای دو برگ مجزا می‌باشد. این برگ‌ها به هم وصل هستند و صفحات مختلف آن به وسیله تا شدن با دست جدا می‌شوند. سایز این نوع بروشورها بستگی به دلخواه مشتریان متفاوت خواهد بود.

بروشور سه لت

چاپ بروشور سه لت نیز مانند چاپ بروشورهای تک لتی و دولتی خواهد بود که شما به جای آن سه صفحه جداگانه دارید که تبلیغات و معرفی محصولات و خدمات خود را در آن انجام می‌دهید. معمولا قیمت چاپ بروشور سه لت نسبت به دولتی و تک لتی بیشتر است.

بروشور سه لت

بروشور 4 لت

چاپ بروشور 4 لت نیز توسط شرکت ژورگراف انجام می‌شود که شما در آن می‌توانید 4 صفحه مختلف برای معرفی محصولات و خدمات خود داشته باشید که امکان سفارش آن در کمترین زمان ممکن وجود دارد.

بروشور كتابی

به چاپ بروشورهای بیشتر از 4 لت، بروشور کتابی می‌گویند که معمولا این بروشورها بیش از 21 صفحه جداگانه دارند که جلد آن‌ها از کاغذ شومیز و گلاسه درست شده است. سایز چاپ بروشورهای کتابی نیز می‌تواند بزرگ، کوچک و متوسط باشد که در سایزهای استانداردی سفارش می‌شوند.

نکاتی در خصوص طراحی بروشور

شما به هنگام چاپ بروشور 4 لت، سه لتی و غیره باید نکاتی را رعایت کنید تا بتوانید بهترین خروجی را از سفارش آنلاین خود دریافت کنید.

 • به هنگام طراحی و چاپ بروشور دستی و چاپی لازم است فونت شما زیبا و قابلیت خوانایی بالایی داشته باشد تا مخاطبان بتوانند آن را با خیال راحت بخوانند.
 • یکی از مهم‌ترین نکات طراحی بروشور استفاده از عکس‌های باکیفیتی است که نظر مخاطبان را به خود جلب کنند. به همین دلیل لازم است کلیه عکس‌های شما با رزولوشن ۳۰۰ ایجاد شوند.
 • سایز چاپ بروشور شما باید به گونه‌ای باشد که حداقل ۱۲ میلی‌متر از لبه کاغذ فاصله داشته باشد؛ زیرا احتمال هر گونه خطای میلیمتری به هنگام ساخت بروشور دستی و چاپی وجود دارد.
 • برای افزایش نظم در چاپ بروشور a4 و غیره لازم است شما از سبک خاصی برای صفحات خود استفاده کنید. در واقع باید الگوی منظمی برای معرفی خدمات و محصولات خود به کار ببرید.

طراحی و ساخت بروشور دستی و چاپی استانداردهایی دارد که شما باید آن‌ها را رعایت کنید. به عنوان مثال رابطه برعکسی بین گرماژ کاغذها با تعداد آن‌ها وجود دارد، در حالی که شما باید برای چاپ بروشور a4 از کاغذهایی با سایزهای مشخص شده استفاده کنید.

قیمت طراحی بروشور

قیمت طراحی بروشور

به این مقاله چند ستاره میدین ؟
[کل: 10 میانگین: 5]