چاپ کاتالوگ

چاپ کاتالوگ افست به دلیل برخوردار بودن از تعداد صفحات بیشتر علاوه بر معرفی و ترویج اهداف سازمانی به شرح ریز مشخصات و ظرایف موضوع و کالا می پردازد. چاپ کاتالوگ حرفه ای و ایده آل با ساختار گرافیکی مناسب بدیهی است نقش بسزایی در بازار هدف دارد. پیشنهاد میکنیم قبل از طراحی حتما از تجربه کارشناسان خبره استفاده نمایید.

چاپ کاتالوگ های طراحی شده در ژورگراف

تصاویری که در زیر مشاهده می کنید بخش بسیار کوچک از طراحی و چاپ کاتالوگ ژورگراف می باشد برای مشاهده نمونه های بیشتر و آشنایی با انواع متریال های مختلف و خدمات گوناگون چاپ کاتالوگ و بروشور لطفا به دفتر مراجعه کنید

هر آنچه که درباره چاپ کاتالوگ بدانیم

از کاتالوگ برای معرفی خدمات و محصولات یک شرکت استفاده می‌کنند که مشتری با مطالعه آن‌ها می‌تواند به لیست خدمات شما و ویژگی‌های هر کدام از آن‌ها پی ببرد. به طوری که در کمترین زمان می‌تواند اطلاعاتی جامعی را در مورد محصولات و خدمات شما کسب کرده و در صورت لزوم آن‌ها را با هم مقایسه کند و به راحتی برای استفاده از خدمات شما و یا خرید محصولات اقدام به خرید کند.

کاتالوگ را در برگه‌های a4، a5 ، خشتی و … در طرح‌های مختلفی می‌دهند که این خدمات در شرکت ژورگراف با کیفیت بالا ارائه نیز انجام می‌شود. از آن جا که قیمت چاپ کاتالوگ با توجه به سایز ، نوع جنس و گرماژ کاغذ ، تعداد رنگ چاپ ، روکش و صحافی متفاوت است. لذا در ادامه در مورد آن‌ها صحبت خواهیم کرد.

چاپ کاتالوگ با کیفیت

تمامی مراحل لیتوگرافی ، چاپ ، خدمات بعد از چاپ و صحافی زیر نظر مستقیم ناظر و با به روزترین ماشین آلات چاپ و صحافی تولید میشود و کیفیت چاپ کاتالوگ در ژورگراف تضمین شده است. همچنین ژورگراف این امکان را برای نظارت مستقیم خود مشتری در زمان چاپ فراهم نموده است.

اندازه‌های استاندارد کاتالوگ

یکی از معیارهایی که شما به هنگام طراحی و چاپ کاتالوگ رنگی به آن باید توجه کنید این است که از کدام اندازه‌های استاندارد استفاده کنید؛ زیرا اگر اندازه کاتالوگ شما مناسب نباشد می‌تواند روی مشتریان تاثیر بدی بگذارد. به عنوان مثال اگر شما در یک چاپ کاتالوگ a4 تعداد کلمات زیادی را به صورت فشرده و با فونت کوچک قرار دهید به احتمال زیاد کاربران آن را مطالعه نخواهند کرد؛ زیرا مطالعه آن برای مشتریان شما جذاب نخواهد بود. در حال حاضر اکثر خریداران، کاتالوگ خود را در صفحات a4 چاپ می‌کنند؛ اما به صورت کلی شما می‌توانید هر سایزی را برای طراحی و چاپ کاتالوگ تعداد کم یا زیاد خود در نظر بگیرید. در ادامه به رایج‌ترین اندازه‌های استاندارد کاتالوگ اشاره می‌کنیم:

  • کاتالوگ A4 (21 در 29 سانتی‌متر)
  • کاتالوگ A5 (21 در 14 سانتی‌متر)
  • کاتالوگ وزیری 21 در 17 سانتیمتر)
  • کاتالوگ خشتی کوچک (19 در 19 سانتی‌متر)
  • کاتالوگ خشتی بزرگ (23 در 23 سانتی‌متر)
  • کاتالوگ پالتویی (12 در 17 سانتی‌متر)

روش‌های چاپ کاتالوگ

چاپ کاتالوگ به دو روش دیجیتالی و افست انجام می‌شود. در روش دیجیتالی تعداد تیراژها بسیار پایین است و شما می‌توانید چاپ کاتالوگ فوری به صورت مستقیم بدون نیاز به لیتوگرافی را در روش چاپ دیجیتال انجام دهید. در واقع وقتی چاپ کاتالوگ تعداد کم باشد از روش دیجیتالی استفاده می‌کنند که البته در آن محدودیت‌هایی مانند سایز کاتالوگ ، روکش ها ، نوع کاغذ و گرماژ و برجسته کردن وجود دارد.

اگر چاپ کاتالوگ شما در تیراژ بالا باشد حتما از از ماشین‌های چاپ افست برای چاپ استفاده خواهیم کرد. در چاپ افست سایز ، نوع کاغذ و گرماژ ، روکش و برجسته کردن، برش های خاص و … محدودیتی ندارد و در تیراژ بالا نسبت به چاپ دیجیتال قیمت مناسب تری دارد. برای مشاوره و ثبت سفارش چاپ کاتالوگ با قیمت مناسب با همکاران ما در واحد فروش در تماس باشید و یا بصورت آنلاین از طریق شبکه های اجتماعی ( واتساپ، تلگرام و ایتا ) می توانید ثبت سفارش انجام دهید.

انواع روکش کاتالوگ

برای زیبای و جلوه بیشتر و همچنین ماندگاری بالاتر کاتالوگ‌ها روی آن روکش قرار می‌دهند. در حال حاضر تنوع روکش کاتالوگ زیادی وجود دارد که روکش ورنی، سلفون  مات ( ساده و مخملی ) و سلفون براق ، یو وی براق ( ساده ، موضعی ساده ، موضعی شنی، موضعی اکلیلی) و لمینت مات و براق (حرارتی و سرد) از جمله آن‌ها هستند. شما می‌توانید نمونه‌های چاپ شده آن را در ژورگراف مشاهده و در صورت تمایل آن را سفارش دهید. همچنین در صورت لزوم می‌توانید در مورد کیفیت و ماندگاری آن‌ها اطلاعاتی را از کارشناسان فروش دریافت کنید تا همکاران ما مناسب‌ترین روکش را برای کاتالوگ تبلیغاتی شما پیشنهاد دهند. زمان تحویل کاتالوگ با توجه به نوع روکش انتخابی شما بین 5 تا 15 روز از حالت عادی بدون روکش بیشتر می باشد.

انواع صحافی کاتالوگ

صحافی مفتول ( منگنه ) ساده و  منگنه لوپ (برجسته ) ، صحافی چسب گرم ، صحافی دوخت و صحافی فنری ( سیمی دوبل)  برای صحافی کاتالوگ با توجه به تعداد صفحات، گرماژ کاغذ مصرفی، سایز کاتالوگ و کاربرد کاتالوگ استفاده می شود.

قیمت چاپ کاتالوگ

در صورتی که تعرفه محصول مورد نظرتان را پیدا نکردید با ما تماس بگیرید

طراحی کاتالوگ

تعرفه طراحی کاتالوگ


تعرفه طراحی

کاتالوگ

طراحی جلد

ساختار کلی

طراحی صفحات تا 16 صفحه

طراحی صفحات اضافه

تهیه جدول ، نمودار یا موارد مشابه

تعداد طرح پیشنهادی

تعداد اصلاح طرح

طراحی ژورنالی ( هر صفحه طرح متفاوت )

Plan A

business

1.800.000 تومان

2.000.000 تومان

هر صفحه 900.000 تومان

هر صفحه 700.000 تومان

هر مورد 400.000 تومان

3 اتود از  4 صفحه داخلی 

3 مرحله

هر صفحه 1.400.000 تومان

Plan B

premium

3.800.000 تومان

4.000.000 تومان

هر صفحه 1.800.000 تومان

هر صفحه 1.400.000 تومان

هر مورد 700.000 تومان

4 اتود از  4 صفحه داخلی 

3 مرحله

هر صفحه 2.800.000 تومان

Pricing Table Plugin

ساختار کلی کاتالوگ

هر کاتالوگ برای خود ساختار کلی دارد که آن را به دو بخش طراحی جلد و طراحی الگوی کلی صفحات داخلی تقسیم می‌شود. در طراحی جلد کاتالوگ، آن را یک رو یا دو رو اجرا می‌شود. در طراحی کلی صفحات داخلی نیز از یک الگو برای همه صفحات بهره می‌برند. این موارد می‌تواند شامل سر تیترها، پانوشت ها ، گرافیک و ترکیب رنگی استفاده شده ، نوع و سایز فونت های فارسی و لاتین ، جداول ، توازن و چیدمان تصاویر و… باشند. که البته محتوای درونی هر صفحه نیز منحصربه‌فرد است؛ یعنی قرار است شما در هر صفحه تنها یک محصول یا خدمات غیرتکراری را در یک ساختار هماهنگ با کل صفحات کاتالوگ معرفی کنید.

سفارش طراحی و چاپ کاتالوگ

اگر شما به اصول طراحی کاتالوگ مسلط باشید می‌توانید کاتالوگ خود را طراحی و فایل آن ارسال کنید تا کارشناسان ژورگراف آن را بعد از بررسی فنی آماده مرحله لیتوگرافی و در نهایت برای شما چاپ کنند. حال در صورتی که تاکنون این کار انجام نداده باشید می‌توانید طراحی کاتالوگ را به طراحان با تجربه ژورگراف بسپارید تا همکارانم در کمترین زمان ممکن طراحی کاتالوگ منحصربفرد را برای شما انجام دهند. قیمت طراحی کاتالوگ به تعداد صفحات آن و به جزئیات هر کدام از صفحات بستگی دارد که شما می‌توانید تعرفه طراحی را در جدول بالا مشاهده کنید.

برای سفارش طراحی و چاپ بصورت آنلاین از طریق شبکه های اجتماعی ( واتساپ ، تلگرام و ایتا ) می توانید ثبت سفارش انجام دهید.

مطالب مرتبط

تفاوت اصلی بین کاتالوگ و بروشور بر اساس حجم مطالب و محتوا می باشد. کاتالوگ اطلاعات کلی یک مجموعه از محصول و خدمات را  شامل می شود که شامل تعداد صفحات زیادی است ولی بروشور یک برگ چند لتی است حاوی اطلاعات مختصر و مفید یک محصول یا خدمات است.

سایز آ4 بیشترین تقاضا را در بین انواع سایز چاپ کاتالوگ دارد . برای سایز کاتالوگ محدودیتی ندارد و براساس نیاز مشتری طراحی و چاپ میشود

حداقل سفارش 300 عدد است ولی در چاپ افست تیراژ بالاتر قیمت واحد مناسبتری دارد.

بستگی به تیراژ و تعداد صفحات و خدمات تکمیلی که برای چاپ انجام می شود بین 5 الی 10 روز کاری است

برای جلد گلاسه 250 گرمی و برای صفحات داخلی گلاسه 150 گرمی

به این مقاله چند ستاره میدین ؟
[کل: 14 میانگین: 5]